תפריט

שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים

אם בעבר הגישה בישראל הייתה יצירת הפרדה מוחלטת בין ילדים בעלי צרכים מיוחדים וילדים נורמטיביים, כיום ישנה מגמה הולכת ומתפתחת של שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בבתי ספר וגנים רגילים. באמצעות השילוב הזה, ניתן להכין את הילדים הללו לחיים עצמאיים ואיכותיים יותר, במסגרות שמצופה מהן להתמודד עמן. ישנו ערך מוסף גם עבור הילדים הנורמטיביים, שלומדים לקבל את השונה ומפתחים סובלנות שלא ניתן לפתח ללא חשיפה מסוג זה. העתיד של ילדים בעלי צרכים מיוחדים אינו מובן מאליו, ומשלבים רציניים ומסורים יכולים להשפיע עליו ולעזור לעצב אותו.

קורס שילוב – תרומה ענקית לבעלי זיקה למקצוע

עובדים בתחום ההוראה, החינוך והטיפול המעוניינים לקחת חלק בנושא השילוב ולקבל הכשרה רשמית בתחום, הם קהל היעד האידיאלי של קורס שילוב. אנשים מתחומים אלו כבר חשופים לתהליכים דומים טרם הקורס, עקב עבודתם וניסיונם. קורס שילוב מתאים גם לבעלי תואר ראשון במקצועות מדעי החברה ולאנשים העוסקים בתחומים הפרא-רפואיים למיניהם. כל אדם בעל זיקה לתחומי הרווחה, החינוך והשירותים החברתיים יכול להתאים לקורס מסוג זה, כאשר יש כאן גם הזדמנות להסבה מקצועית.

מה לומדים בקורס שילוב?

כאשר לומדים על שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות נורמטיביות, מתחילים קודם כל מלמידה יסודית של העקרונות המרכזיים של עבודת השילוב. במסגרת הלמידה תחשפו לנושאים כגון: הבנה של לקויות ונכויות שונות איתן תתמודדו, זכויותיהם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מודלים מגוונים בנושא השילוב, ניהול עבודה משותפת עם צוותי החינוך בכל מסגרת וכו'. משתתפי הקורס יכירו בעלי מקצועות שונים בתחום, כמו פסיכולוגים, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ועוד מגוון גדול של תחומים.

במסגרת קורס שילוב תלמדו גם באופן תיאורטי וגם באופן פעיל. במסגרת הלמידה יערכו ימי לימוד ותצפית במסגרות בהן משולבים ילדים נורמטיביים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, אשר בהם תלמדו לעקוב אחר ההתפתחויות השונות ולאסוף נתונים. יערכו ימי סימולציה שבהם למעשה ינוהל משחק תפקידים, המדמה את הפעילות השוטפת שבה תעסקו. העשרה נוספת תבוא לידי ביטוי בצפייה בסרטים רלוונטיים לתחום, חשיפה לקטעי ספרות ועבודה בשטח.

שיפור ופיתוח מיומנויות חברתיות


אילו נושאים לומדים בקורס שילוב?

במסגרת הקורס תקבלו שיעורים במגוון נושאים: עיוורון, שיתוק מוחין, ליקוי בעיבוד חושי, אמפטיה כלפי החריג, גישה סובלנית אל החריג, הזכות להיות שונה, גן מיוחד אמבולטורי, שילוב חלקי מול שילוב מלא ועוד הרבה נושאים חשובים ומעניינים, שיקדמו אתכם להשתלבות במקצוע במסגרת המסגרות המאפשרות זאת.

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

שעות פעילות

ימי א׳ עד ה׳ 09:00 – 17:00

ימי ו׳ וחגים 09:00 – 12:00

כתובתינו: המלאכה 10 רעננה

Call Now Button דילוג לתוכן