תפריט

למי זה מתאים

בדידות חברתית

"את לא יודעת כמה זה קשה להיות בודד. לכולם יש חברים ורק אני יושב בהפסקה וקורא ספר בכיתה. אין לי טעם לצאת החוצה. אני לא באמת יודע איך להצטרף למשחקים בהפסקה. אני לא מבין איך". "אני רוצה חברים. אני באמת מנסה. הם לא מבינים אותי. אני נראה להם מוזר. אני מוצא מקום רק בין הדחויים בכיתה. אני לא באמת יכול לבחור את החברים שלי. מבחינתם אני סתם מוזר." "במחשב לפחות אני מרגיש שייך. אני טוב ומוצלח. מעריכים אותי. שואלים אותי איך לשחק. מבקשים שאני אלמד אותם טקטיקות. בחיים האמיתיים אני עומד מהצד. מסתגל. לא מבין. לא שייך. וזה לא באמת מעניין אף אחד".

"אני לא בחרתי להיות אוטיסט. זה קרה לי. ואני צריך להתמודד עם זה. אני לא מצליח להרכיב את התמונה כולה. אני מבין חלקים. מקטעים. אני חושב שאני מבין. לא בטוח. אני כל הזמן חושב ומנסה לפרש. מנסה להבין. מנסה להיות חלק. אבל זה גדול עליי. אני יודע שיש לי מה לתת. אני יודע להיות חבר טוב ונאמן. אני רק צריך שיתנו לי הזדמנות. אבל אין לי מושג אפילו מאיפה להתחיל".

משפטים אלו ודומים להם משקפים רק במעט את החוויה הקשה של אדם עם קשיים חברתיים. תחושת הבדידות הינה חוויה סובייקטיבית המשקפת התנהלות חברתית נטולת מערכות יחסים משמעותיות ו/או בעלת קשרים בין אישיים לקויים. מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות מראים כי ישנה עלייה מטאורית בשכיחות הדיווחים העצמיים ב- תחושת בדידות, דחייה ובידוד חברתי; תפיסת איכות חיים נמוכה וקושי בניהול אורח חיים משמעותי ומספק. ישנן סיבות רבות לעלייה החדה במספר המתמודדים עם קושי חברתי וניתן לסווגן לשלושה מוקדים עיקריים: רגשי- קושי בוויסות כעס ו/או חרדה ו/או דיכאון. פסיכולוגי- הערכת מסוגלות תפיסה לקויה של הדימוי, הערך והביטחון העצמי. נוירולוגי - שונות מולדת עקב ASD והפרעה בתקשורת חברתית-SCD. אין ספק שעם העידן המודרני הגיעה בעיית בדידות האדם לשיא חסר תקדים. כיום ברור כשמש כי ישנו צורך אמיתי במענה איכותי ליצירת קשרי חברות משמעותיים לנטרול תחושות הבידוד החברתי וליצירת מעורבות מלאה בקהילה. 

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

שעות פעילות

ימי א׳ עד ה׳ 09:00 – 17:00

ימי ו׳ וחגים 09:00 – 12:00

כתובתינו: המלאכה 10 רעננה

Call Now Button דילוג לתוכן